Η διαδρομή ξεκινά από την πλατεία Τζανακάκη στο κέντρο της Κισσάμου.
Προχωράμε ανατολικά από τον ασφαλτοστρωμένο δρόμο που οδηγεί στο ναό του Αγίου Σπυρίδωνα.
Στη συνέχεια περνάμε έξω από το δημαρχείο και την κυκλική πλατεία.
Κατευθυνόμαστε βόρεια προς την παραλία. Στο τέλος του δρόμου συναντάμε το γήπεδο Κισσάμου.
Συνεχίζουμε δυτικά παράλληλα με την ακτή του κόλπου Κισσάμου. Περνάμε μπροστά από τα πιο δημοφιλή καφέ και εστιατόρια και καταλήγουμε δίπλα στο ποτάμι.
Στη συνέχεια καταλήγουμε στις οδούς Αγαμέμνωνος και Λιονάκη. Αφού περάσουμε την παλιά αγορά της Κίσσαμου, καταλήγουμε και πάλι στην πλατεία Τζανακάκη.
Cookie | Duration | Description |
---|---|---|
cookielawinfo-checkbox-analytics | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Analytics". |
cookielawinfo-checkbox-functional | 11 months | The cookie is set by GDPR cookie consent to record the user consent for the cookies in the category "Functional". |
cookielawinfo-checkbox-necessary | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookies is used to store the user consent for the cookies in the category "Necessary". |
cookielawinfo-checkbox-others | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Other. |
cookielawinfo-checkbox-performance | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Performance". |
viewed_cookie_policy | 11 months | The cookie is set by the GDPR Cookie Consent plugin and is used to store whether or not user has consented to the use of cookies. It does not store any personal data. |